pühapäev, 5. aprill 2015

Meenutusi Rakverest

2. aprillil sõitsime kogu kooliperega Rakverre. 
Külastasime politseimuuseumi.
Reaktsioonikiirust mõõtsime foori rohelist tuld oodates. Ülesanne oli rohelise tule ajal gaasi anda ja punase tule süttimisel pidurit vajutada. Tore oli see, et lapsed jätsid parema jala gaasipedaalile ja vasaku jalaga vajutasid pidurit.

Lisaks mõõtsime tänaval möödasõitvate autode kiirust.

Tagaotsitava õpilase leidmiseks joonistasime fotoroboti.
Muuseumis on igas ruumis üleval jälgimiskaamerad, mängisime seal vargaid ja politseinikke, Kolm õpilast said ülesandeks hiilida muuseumis ja teised pidid hoolega kaameraid jälgima, et näha kus klassi- ja koolikaaslased parasjagu asuvad. Lisaks oli seal ruumis peegel, mida oli võimalik ühelt poolt läbi vaadata.
Rakvere linnuses külastasime habemeajajat, kes viis läbi vajalikud protseduurid. Käisime piinakambris, keemiku juures ja tutvusime mõõkadega.
Iga laps sai õppida vibu laskma ja lõpetuseks lasime ka kahurist pauku.


Õpilased kirjutavad reisimuljeid:

Me läksime neljapäeval 2. aprillil kell 08.00 Rakverre.
Alguses arvasin, et sinna on pikk maa, aga tegelikult ainult 2 tundi sõitu.
Kui me kohale jõudsime läksime politseimuuseumisse. Seal võttis meid vastu üks politsei, kes õpetas kuidas autodel kiirust mõõta. Meie saime ka seda proovida. Pärast seda läksime politseiautosid vaatama. Me saime politseiautosse ka minna.
Peale seda läksime politseimuuseumisse. Seal näitas politsei meile tuba, kus oli selline asi, et sa saad teha väikese avarii, aga mina ei julgenud proovida.
Seal oli väga palju tubasid, kus me saime käia. Mulle meeldis kõige rohkem verine tuba. Ma soovitaksin teistele ka sinna minna.
Edasi läksime Rakvere linnusesse. Alguses me läksime habemeajaja juurde, seal tegi üks tädi  ühe 4. klassi poisiga, kelle nimi oli Mairo kaks katset. 1. katse oli see, et ta pidi ühte purki pissima. Tädi näitas seda meile ja ta proovis ka seda maitsta, aga see oli hoopis limonaad. 2. katse oli veidi õudne. Giid võttis kaks täiesti teravat nuga ja lõikas sellele poisile kätte. Alguses tundus mulle, et ta lõikas päriselt, aga tegelikult oli see värv.
Peale seda läksime püssirohtu tegema. Sinna oli vaja ühte söe tükki, mis oli vaja ära purustada. Me panime veel sinna sisse salpeetrit. Kui püssirohi oli valmis läksime õue ja panime selle tulle ja siis tuli tossu. Me käisime ka vibu laskmas.
Siis läksime piinakambrisse, mis oli natuke õudne. Seal oli üks luukere, mis ärkas korraga ellu. Meile räägiti miks seal piinati inimesi. Selles linnuses oli väga lahe. Järgmiseks läksime me AQVA spaasse. Seal oli üks bassein, kus olid lained. Me mängisime Stellaga seal, et me oleme merehädas. Ma lasin ühest mustast torust ka alla. Mulle meeldis seal väga.
Ma tahaksin, et järgmine reis oleks HIIUMAALE!
Kirjutas: Elgitha

  Politsei
Politseis  minule meeldis autode kiiruse mõõtmine. Seda ei saa iga päev teha.
Meie giid seletas kõik meile põhjalikult ära. Kuulsin uut näiteks seda, et seal, kus meie kiirust mõõtsime, seal oli tegelikult viiekümne ala. Ning meie grupp tegi maailmarekordi selles, et meie saime nurga vangikongi 28 õpilast/õpetajat. Meie tegime tüdrukute märuli.
·        Linnus
Linnuses mina jäin uskuma, et Mairolt võeti päriselt käest verd. Aga muidugi ma pärast sain teada, et see polnud päris, aga see pettis päriselt ära.
Alkeemias sain mina lõpus olla see, kes püssirohu välja viis. See oli ka uhke tunne. Seal  sain teada millest meie püssirohtu tegime, need on minu jaoks uued sõnad:  väävel, salpeeter ja puusüsi. Lõpus saime kõik vibu lasta.
·        Spa
Spaas mulle meeldisid lained. Väljas oli küll külm, aga minule meeldis ikkagi väljas ujuda. Torud olid ägedad, seal olid led valgustused ja siis läks järsult alla. See oli põnev. Aga toru järjekord oli alati pikk. Alguses ma mõtlesin, et toru lõpeb väljas.
Suur-suur aitäh korraldajatele!
Kirjutas: Kärolin

Mulle väga meeldis Rakvere mängumaal käia. Mulle meeldis Wii mängukonsooliga mängida meteoriidi mängu. Me käisime ka politseimuuseumis. Ma kuulsin uusi laule. Mulle meeldis Rakvere linnus, alguses oli kõik normaalne, aga pärast läks hirmsaks. Mulle meeldis politseimuuseumis autoga pidurdamiskiiruse mõõtmine. Me võiks minna Eesti vanatehnika muuseumisse. Kirjutas: Kevin Aitäh korraldajale!

Mulle meeldis Aqva spa kõige rohkem, sest seal oli must toru, kust sai alla sõita. Aqva spas meeldis veel palju asju, näiteks välibassein, meri ehk kus olid palju laineid, siis veel see, kus vahede vahel tuli laest vett. Ma sain palju uusi teadmisi.
Politseimuuseumis mulle meeldis see, kui pandi vilkureid ja auto pandi loksuma, siis mulle meeldis märuli korraldamise juures pudelitega loopida.
Rakvere linnuses meeldis mulle vibu lasta.
Mulle meeldis see, kui me saime püssirohtu valmistada.
Siis mulle meeldis see, kui kahurist lasti see oli hästi kõva pauk.
Järgmine kord võiks olla sama lahe käik
AITÄH KORRALADJATELE(: (:
Kirjutas Raikko

Neljapäeval läksime kogu kooliga Rakverre.
Sinna läks kaks bussi. 1. ja 2. klass olid ühes bussis. Ja 3., 4., 5. ning ka 6. klass olid teises bussis.
Politseimuuseumis saime kiirust mõõta, teisi luurata jne. Kõige põnevam oli minna väiksesse vangikongi, kuhu mahtus  meie koolist 28 inimest. Linnuses tegime alkeemiat, valmistasime püssirohtu, lasime vibu jne.
Linnuses oli kõige põnevam minna piinakambrisse.
Aqva spaas oli vesi mulle üle pea. Kõige põnevam oli välibasseinis ujuda. Võiksime minna Kalev spaasse.
Kirjutas: Janeli 3.klassist


Käisime Rakveres, alguses läksime politseimuuseumisse seal mõõtsime autode kiirust. Sees käisime tubades, mis olid eriteemadega sisustatud.
Peale muuseumi külastust läksime linnusesse, seal  lasime vibu, see meeldis mulle väga, tegime ka püssirohtu ja lasti ka kahuripauku. Lõpus läksime  AQVA spaasse, seal oli toru, mis mulle  meeldis. Väljas oli ka bassein, seal käisin mitu korda.  Sees oli lainetega bassein.
Mmulle meeldis väga see reis. Järgmisel reisil  võiks minna Pärnusse. Aitäh korraldajatele.
Kirjutas : Liis

Me käisime Rakveres.
Rakveres käisime me Rakvere linnuses, politseimuuseumis ja Aqva spaas.
Esimesena käisime politseimuuseumis, seal sain teada palju Eestis toime pandud kuritöid,   õppisin kiirusemõõtmist kiirusemõõtjaga ja ma kuulsin, et ei anta ainult sõrmejälgi ja ka antakse ninajälge.
Edasi läksime  Rakvere linnusesse, seal käisime habemeajaja juures, ta rääkis haigustest ja kuidas vanasti saadi teada, mis haigus on, kuid vanasti ei saadud paljusi haigusi teada, siis tehti aadrilaskmist- võeti pool liitrit verd või tehti kõhulahtistit.
Edasi läksime me püssirohtu tegema, seal sain teada, et maa alt saadakse väävlit, millest tehti püssirohtu koos süsi ja salpeetriga. Järgmisena läksime vibu laskma, ma sain ühe korra pihta soomusrüüga kaetud rüütlile.
Siis tegi üks mees kõva paugu püssirohuga.
Edasi läksime me Aqva spaasse. Seal oli üks keeris, kus olid suured lained, mida tekitas suur pall, mida ei tohtinud puutuda. Käisin ka väljas basseinis, kus oli külm ja auras. Õppisin kõige rohkem Rakvere linnuses- sain palju teada vanaaegsetest haigustest. Võiksime minna veel mõndadesse muuseumitesse. Mind huvitab Eesti ajalugu.
Kirjutas: Anete
Aitäh korraldajatele.

Me käisime Rakveres.
Me käisime politseimuuseumis .Me tegime märulit .
Mulle meeldis giid, kes oli piinakambris.
Kõige lahedam oli Aqva spa. Seal oli lainete bassein.
Ma sain teada, et Rakveres on tarvas. Alguses ma arvasin, et see on pull.
Bussis oli ka mõnus.
Me võiksime järgmine kord  minna Pärnu spaase.

Kirjutas: Mihkel Reginald

Mulle väga meeldis see õppekäik Rakverre.
Meie käisime politseimuuseumis.
Mulle meeldisid joodikuprillid.
See auto, kus hoidsid gaasi ja pidid järsku pidurit vajutama selle sama jalaga, millega sa gaasi vajutasid.
Veel käisime Rakvere linnuses ka.
Seal tegime püssirohtu ja lasime vibuga paberile joonistatuid mehi, kes olid rüütlid.
Peale seda läksime Aqva spaase.
Seal oli üks must toru. Alguses on ilus ja kena, siis järsku läheb pimedaks ja väga õudsalt alla.
Aga sa oled nii kiire seal. Toru oli väga hea.
Järgmisena võiks minna Pärnusse.
Suur aitäh korraldajatele!!!!!!!!
Kirjutas: Mihkel

Esimesena käisime Rakvere politseimuuseumis. Need asjad, mis mulle hästi sealt meelde jäid olid tegime märulit ja mängisime luuramismängu. Mulle meeldis seal kõik. Ma sain teada, et politseil on raske amet, kuna ta peab kandma rasket rüüd, kilpi, relva ja kiivrit.
Peale seda läksime linnusesse. Linnuses käisime arsti juures ja sain teada, et (tähtkuju) kaljukitsedel on nõrgad põlved. Käisime tegemas püssirohtu, lasime ka vibu. Ma arvan, et meie klass sai vibu laskmisega hästi hakkama. Enne suurt paku käisime piinakambris, seal ei olnud minu meelest üldse hirmus. 
Sain ka teada, et selle looma nimi, kes seisab linnuse kõrval on tarvas.
Peale seda läksime AQVA spaasse. AQVA spaas meeldis mulle kõige rohkem pikk must toru. Seal oli ka veekeeris ja veekeerise keskel suur, suur pall. Saime veel minna õue basseini, mullivanni ja väiksematele mõeldud basseini.
Järgmine kord võiksime minna Lõunakeskusesse uisutama ja 4D kino vaadata.

Suur, suur aitäh korraldajatele!
Kirjutas: Mirta
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aasta 2017 märksõnad

 Janeli  Kevin  Kärolin  Liis  Mihkel  Mirta Ott Anete