neljapäev, 14. mai 2015

Õppekäik UPM

UPM


Me käisime minu ema töökohas, mis asub Otepääl. Minu ema töökoha nimi on UPM ehk vineeritehas. Me sõitsime hommikul kell 09.30 kooli juurest ära. Kui kohale jõudsime, siis läksime väravast sisse seal anti meile vest, kiiver ja prillid.Tehases sees andi meile kõrvatropid. Tehases on palju masinaid. Ma teadsin, et vineeri on ühte värvi, kuid pärast sain teada, et tegelikult on  mitut värvi. Sain teda millises kohas minu ema töötab. Sain teada, et UPMis töötab palju inimesi. Tore oli näha tuttavaid inimesi, kes seal töötavad.
Mulle meeldis väga!!!!!!!!!!
Kirjutas:Liis

Vineeri tehases


Me käisime selle nädala teisipäeval Otepääl vineeri tehases. Mulle meeldis seal väga. Seal oli traktor, mis võttis oma haarade vahele 10 t puitu. Kui me sisse läksime siis seal oli masin, kust tuli välja õhukesi vineeri lehti. Masin sorteeris hunnikust välja katkised lehed. Terved vineerilehed pandi liimiga omavahel kokku ja siis suruti pressiga paksuks plaadiks. Valimis plaadid viidi lattu. Laos kiletati pakid ära ja pandi autodele. Vineerid viidi ära välismaale.
Minule meeldis see käik väga.
Kirjutas Raikko


Me käisime Liisi ema töökohas (vineeri tehases). Seal räägiti kuidas tehakse vineeri.
Meile räägiti masinatest, millega vineeri tehti, mulle pakkusid huvi masinad,  millest üks mees rääkis ja meile näidati ka kõige paksemat vineeri selles oli 50 kihti. Seal paigatakse oksakohti sellise asjaga (vaata teksti alt). Mulle meeldis seal käia, sain palju teada vineerist ja selle tehase ajaloost. Arvan, et teistele ka meeldis.


SAM_1119.JPG
Kirjutas: Anete

Me käisime Liisi ema töökohas. Seal oli igasugust vineeri. Aga nad kasutasid kasepuid. Minu lemmik oli see suur puru hunnik. Me käisime tehases. Seal oli hästi palju tõstukeid. Me käisime ka puhkeruumis. Ma mäletan, et seal oli tellimus meie põhja naabritele.Me pidime panema endale selga vestid. Ja kiivrid koos prillidega. Lõpus saime vestid endale. See õppekäik oli väga tore. Soovitan teistel ka minna.

Kirjutas: Mihkel

Teisipäeval läksime me klassiga Liisi ema töö juurde. Alguses pidime me selga panema vesti ja pähe prillid ning kiivri. Siis läksime me kontorisse. Seal saime kommi ja nägime vineerist laudu ning ka toole. Me saime neid katsuda. Ning mõne aja pärast läksime tehasesse. Me panime seal kõrvatropid kõrva. Tehases nägime me suuri masinaid. Üks masin tegi hästi kõva paugu ja ma ehmatasin.


                            MULLE MEELDIS VÄGA!!:)

                                      Janeli

Me käisime Otepääl vineeri tehases.
Me saime minna tehasesse vaatama, kuidas tehakse vineeri.
Enamus töö tegid seal ära robotid.
Ma sain teada , et vineeri tehakse kasepuust.
Vineeri tehakse ka kuusest.
Mulle meeldis seal see kõva müra.
Meile pandi pähe kiivrid.
Me saime vestid endale.
Mulle ei meeldinud seal need prillid mis vajusid mulle koguaeg nina otsale.
Ma sain teada ka, et enne vineeri tegemist tuleb puud ära leotada.

Mihkel Reginald

Kiiver, prillid ja hästi märgatav kaitsevest


Spoonid, millest saab vineer

Masinad teevad tööd

Tõstmise robot

Valmistoodang

Hakkepuit

Ja nii ta tuleb kasepalkide koormisest.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aasta 2017 märksõnad

 Janeli  Kevin  Kärolin  Liis  Mihkel  Mirta Ott Anete