reede, 8. aprill 2016

Mõeldes õpetaja Liinale...

                      Minu päev direktorina

Minu päev direktorina oleks selline, et on lühendatud tunnid. Kuigi ma pean tegema paberitööd :(. Ma vähendaks kirjatööd ja paneks paljusid tunde arvutis või nutivahendites. Ma prooviks panna vallabussi varem tulema, aga seda ma kindlaks ei saa teha. Ma annaks ka väga palju igasuguseid maiust, komme, šokolaadi, marmelaadi jne. Aga see läheks palju maksma. Ma teeks kõik vaheajad natuke pikemaks, sest et lõbus oleks ja rohkem aega lugemiseks. Ma teeks rohkem ekskursioone ujulatesse tihemini. Ma teeksin palju tähtsat paberitööd, telefoniga tööd, võtaks külalisi vastu, näidata nendele meie kooli jne. Samas ka see oleks ikka väga raske, kõike seda teha peaaegu igapäev. See ajaks mu stressi ja hulluks.Ma võtaks ühe stressiballi ja pigistaks seda. Kuid mul oleks neid väga palju vaja. Pärast seda ma prooviksin rahuneda. Aga ma eriti ei tahaks olla kooli direktor, sest meie kooli Liina on minu arust parim koolidirektor, keda ma kunagi näinud olen ja ma ei tahaks uut.


Mihkel Vaard
Õpetaja Liina sünnipäev

Õpetaja Liina on direktor, ta on väga tore koolijuhataja ja hea tädi. Õpetaja Liina aitab sind, sest et ta on koolidirektor ja peab aitama, kui keegi hädas on. Tema sünnipäevast ka. Tema sünnipäeva tähistab terve kool, lasteaed ning vallamaja ehk siis terve koolimaja. Tegelikult ta õige sünnipäev on 09. aprill, aga kool peab seda 08.04 aprillil. Tema sünnipäeva auks on kool valmistanud tantse ja laule ning ma ise osalesin ühes tantsus, tantsu nimi on ``Suvi``. Selle õppimine võttis rasket tööd. Esimesel söögivahetunnil pidime seda tantsu veel ja veel üle kordama, aga seda õpetaja Liinale ja tervele koolile. Mul oli hea tuju seda esitada. Ma arvan, et talle meeldis see, sest et ma panin tähele, et tal tulid silmist pisarad. Me võiksime teha tema sünnipäeval ka ekskursiooni tema lemmikkohta. Minu arvates sobib  õpetaja Liina täitsa hästi koolidirektoriks. Tema plussid on head kolleegid ja miinused on, et ta peab lahendama kõikide laste muresid ja peab kirjutama kõikide klasside tunniplaanid.

Raikko Kotkas

  Kui ma oleksin koolijuht...

Kui ma oleksin koolijuht siis ma oleks väga heatahtlik, kuid natuke ka range. Kui lapsel oleks kodutöö tegemata siis ma laseks tal rääkida, miks on kodutöö tegemata? Ma laseksin ehitada kooli mänguväljakule lõbustuspargi ja muud sellist lõbusat. Minu koolis oleks selline söökla, kust saab tasuta süüa ja juua ja sa saad ise valida, mida sa süüa tahaksid. Kui sul on söödud, siis sa saad ka lisa magustoidu. Kui lapsel oleks sünnipäev, siis me tähistaks nii, et ta saaks kingituseks 5 eurot ja veel šokolaadi. Ma laseksin käia lastel koolis küünelakiga, aga tal ei tohi olla väga särtsakat ega muud sellist. Meil oleks koolis ka huviringid, aga nendes saavad käia need õpilased, kellel on neljad ja viied. Ma laseks veel üles panna hiigelsuure basseini ja mänguväljakul oleks 87 võrkkiike. Meil oleks ka veel sööklas ainult suvel, kevadel ja sügisel jäätise punkt ja suhruvatikiosk. Jäätis 1 palliga maksaks 50 senti, 2 palliga 1 euro, 3 palliga 1.50, 4 palliga 2 eurot, 5 palliga  2.50 ja 10 palliga 5.20. Suur suhkruvatt maksaks 50 senti ja hiigelsuur 5 eurot. Ma annaksin igale lapsele kooli alguses 60 eurot ja kooli lõpus 100 eurot. Ma loodan, et minu kool meeldiks kõigile!:)

Elgitha

Meie kooli direktor

Meie kooli direktori nimi on Liina. Õpetaja Liina on rõõmsameelne, lahke, kuid vahepeal on ta ka kuri, lahe ja sõbralik. Õpetaja Liinale meeldivad väga nartsissid. Meie koolidirektoril on ka huumorimeelt ning minu arust ei ole siin maailma peal nii nii lahedat direktorit, kui on õpetaja Liina. Täna pidas õpetaja Liina ka koolimajas enda sünnipäeva, kuid tegelikult on tema sünnipäev homme. Õpetaja Liina oli väga rõõmus seda oli näha juba tema silmadest, kuna tema silmad särasid rõõmust.

Kirjutas: Stella

Kui ma oleksin koolijuht…

Kui ma oleksin koolijuht, siis ma oleksin õpetajate ja õpilaste vastu väga sõbralik. Mu koolis oleks palju õpetajaid ja õpilasi. Minu kool käiks igasugustel ekskursioonidel ja reisidel. Õpetajad saaksid käia koolitustel ja reisidel, kui nad ise tahavad.  Õpetajad ei sunniks õpilasi mitte kunagi. Minu koolis oleks 12 klassi. Klassid erinevatel maadel reisimas. Kui ma oleksin koolijuht, siis ma käiksin koos oma kooliga kindlasti Tenerifel, New Yorgis ja Maldiividel. Selleks peab kindlasti väga palju raha olema. Minu kooli esimeses klassis võiks olla vähemalt 15 õpilast, teises vähemalt 18, kolmandas vähemalt 20, neljandas 25, viiendas 35, kuuendas 40 ja seitsmendas 13. Nendes klassides, kus on palju õpilasi võiks olla 2-3 õpetajat. 8. , 9. , 10. , 11. , ja 12. klass saavad õppida õpetajaks ja ka teisi ameteid.  Need õpilased kes on tublid saavad käia tundides vabatahtlikult.  Kui neile on mõni aine raske siis nad peavad kooli tulema ja seda õppima. Koolis on palju digipäevi.
Janeli

Kui ma oleksin koolijuht

Kui ma oleksin koolijuht, siis ma teeksin igale klassile ainult viis tundi. Ma annaksin loodusõpetust, kirjandust ja arvutiõpetust. Mu kontor oleks väike ja igasuguseid asju täis. Ma lubaksin lastel olla arvutis ja nad võivad teha ükskõik mida. Ma mängiksin lastega pikapäevarühmas ja lubaksin enda kontorisse loomi. Minu kontoris oleks papagoi, kelle nimi on Ruudolf ja kilpkonn, kelle nimi on Kribu. Ma lubaksin lastel nendega mängida. Papagoi hakkab käima eesti keele tunnis. Ma teeksin hästi palju õpetlikke ekskursioone. Ma matkaks klassidega mägedes ja mere ääres. Mul oleks kahekordne buss, mis töötab elektriga. Me käime öösiti metsas ringi ja telgiksime soos. Me õpiksime loomadest ja teeksime lapsevanematele teatrit. Siis kui mõni laps nutab, siis ma lohutaksin teda ja räägiks nalju. Mul oleks rohelised juuksed ja mul oleks punane habe. Ma teeksin malevõistlusi, kes võidavad saavad kümme eurot ja ühe kabelaua. Ma oleksin väga hea koolijuht.

Autor Mihkel Reginald

Meie kooli direktor
õpetaja Liina

Õp. Liina on väga tore inimene, kuna ta lahendab alati probleemid. Ta jääb alati rahulikuks probleemide ajal. Ta korraldab palju võistlusi ja kutsub meid kõiki nendele võistlustele osalema, nende võistluste eest on ka alati auhinnad ja preemiad. Näiteks õp. Liina korraldab iga nelja aasta tagant olümpiavõistlused, kui sa seal saad hea tulemuse, saad ka medali, aga iga osaleja saab maiustust ikka. Veel õp. Liina teeb ikka kaks korda aastas meile tervisepäevad, kui me matkame, kõnnime või isegi vahest oleme jooksnud. Ta kuulab alati kõik ära ja aitab lahendust leida. Kui meil on midagi kadunud otsib need üles. Kui ta on midagi leidnud, otsib ta alati omaniku üles. Ekskursioonile viib ta ka meid igal aastal terve kooliga. Näiteks see aasta lähme Pärnu kooli külastama. Aga me oleme käinud Vormsil, Hiiumaal ja Saaremaal. Ta viib õpetajaid igale poole koolitustele ja iga kord, kui õpetaja tuleb tagasi on tal nii palju häid mõtteid, mida meiega teha. Kui õpetajad on koolitusel, siis ta asendab neid ja tuleb tunnistada, ta teeb seda väga hästi. Õpetaja Liina on ikka väga hea koolijuhataja ja õpetaja.
Kärolin

Kui mina oleksin koolijuht…

Kui mina oleksin koolijuht, siis ma käiksin tundides ja vaataksin, kuidas õpilased töötavad. Ma käiksin tundides, kui õpetajat pole ja õpetaksin õpilasi. Ma oleksin väga sõbralik, aga mitte väga sõbralik, sest siis võivad õpilased arvata, et kui mina tunnis olen, siis nad võivad kõike teha, mis nad tahavad. Ükskord kuus käiks iga klass ühel ekskursioonil või reisil. Igal klassil oleks reedeti vähem tunde, kui teistel päevadel. Iga päev oleks peale esimest tundi kogunemine, kus räägiksime, kus me oleme käinud või mida me oleme teinud.
Mu koolis oleks 12 klassi. Igas klassis kuni 15 õpilast. Klassides oleks rohkem tööõpetust ja kunstiõpetust, umbes 3-5 tundi nädalas. Inglise keele ja muusikaõpetajad oleksid sõbralikud. Esimesel klassil oleks päevas tunde 4-5, teisel 4-5. kolmandal 4-6, neljandal 4-6, viiendal 5-7, kuuendal 5-7, seitsmendal 5-7, kaheksandal 6-8, üheksandal 6-8, kümnendal 6-8, üheteist kümnendal 6-8, kaheteistkümnendal 6-8. Kui tunnid on läbi, siis läheksid lapsed liinibussi peale kooli poolt antud bussikaartidega ja kes ei saa minna liinibussi peale lähevad vallabussiga.

Anete

Meie koolidirektor õp.Liina

Õp. Liina  on naljakas koolidirektor. Ta on alati õnnelik. Õp. Liinale ei meeldi laste kisa. Tal on alati palju tööd. Ta alati tahab kõiki naerma panna. Ta soovib, et meil, õpilastel oleks kõige paremad päevad. Ta jagab vahel ka komme, mis on Rootsist saadetud. Need on väga maitsvad. Vahel annab ta meile inglise keele tunde, mis on Temaga väga lõbusad. Tema naer on väga tore. See ajab kõik naerma. Kui õp .Liina koolis pole, on kool kuidagi vaikne ja igav. Ekskursioonid, mida Ta planeerib on alati lõbusad. Ma ei suudaks temast paremat direktorit mõeldagi. Ta teeb ekskursioone sinna, kuhu ma varem poleks võib-olla kunagi ise läinud. Ta oskab aidata, kui vajadus. Kõik probleemid saavad alati lahendatud.  Tema isiksus  on nii lahe. Tema juukse värv on väga kena. Tema mood on väga värvirikas, mis mulle väga meeldib. Ta on kõige, kõige parem koolidirektor. Ta on väga fantastiline inimene.

Mirta

Kui mina oleksin koolijuht…

Kui ma oleksin kooli direktor, siis ma oleks range, aga samas ka heatahtlik. Ma laseks teha kooli mänguväljakule veepargi ja tüdrukutele ja poistele mõeldud eri poed, kust saab osta erinevaid riideid, meiki ja muud vajalikku. Ma laseks teha kooli söökla, kust saa ise valida, mida sa süüa tahad ja juua tahad. Ma laseks teha klassidesse toolide asemel keerlevad toolid. Õpetajatel peaks siis olema igaks tunniks midagi põnevat ette valmistatud ja midagi rasket. Ma laseks lastel koolis käia küünelaki ja kontskingadega. Ma laseks rütmika asemel teha HIP-HOPi tunni. Kooli mänguväljakule ma laseks panna püsti igale klassile oma batuudi. Kui mina oleks direktor, siis ma laseks klassis laudade peale panna tahvelarvutid. Mänguväljakul oleks ka hiigelsuur bassein tüdrukutele ja poistele eraldi. Kui laps võtab tundi ilmaasjata telefon või tahvli kaasa, võib õpetaja need tunni lõpuni enda kätte võtta ja kui laps pole nõus, siis õpetajal on õigus ta viia direktori juurde. Igale klassile antaks kooli alguses 500 eurot.
Kirjutas: Liis
Õpetaja Liina päev läbi mu silmade
Mina olen kärbes, kes näeb õpetaja Liinat iga päev ja see on lahe, sest ta on täiega põnev inimene ja see tähendab seda, et ma tean, mis on, kuna täna oli õpetaja Liinal sünnipäev. Eile oli hea päev, sest viis õpilast puudus ja õpetaja Liinal oli hea meel ja see oli hea. Ma jälgin teda päevast päeva ja see on hea. Mis teha, kui elu on selline ja pole parata, et ta ei tea, kes teda austab ja see on kurb ja ma tahan, et ta märkaks mind, see on palju palutud. Ta on maailma parim direktor, õpetaja, koolijuhataja jne ja see on hea, et ta on olemas. Muidu see oleks igav kool, kui teda ei oleks ja see on väga hea ja see on tema töö juures halb, et ta teeb palju paberitööd. Ja ta on maailma parim direktor.
Ott


1 kommentaar:

  1. Kõigil on toredad lood. Ott palun kirjuta juttu nii et aru ka saaks. Ma saan küll aru aga see on halb, et sa ütled, et SEE ON HEA.

    VastaKustuta

Aasta 2017 märksõnad

 Janeli  Kevin  Kärolin  Liis  Mihkel  Mirta Ott Anete